počasí s VESELÝM KROKODÝLEM

Do Česka se vrací léto. Teploty stoupnou ke 30 stupňům

Následující týden by se do Česka měly vrátit vysoké teploty, které se přiblíží ke 30 stupňům Celsia. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek.

Závěr července je přitom označován ve stoletém kalendáři jako období takzvaného Anenského tepla - dnů s letními nebo tropickými teplotami a jasnými nocemi, kdy už nejnižší ranní teploty mohou klesat k nule a to zejména v přízemní vrstvě.

V noci, která již bývá poměrně dlouhá, totiž za jasného počasí dochází k rychlému chladnutí zemského povrchu, a s ním velmi rychle chladne i tenká vrstva vzduchu těsně při zemi. Odtud se vzala jedna z nejznámějších pranostik - svatá Anna, chladna z rána, která připadá na 26. července.

Poslední červencový týden skutečně bude ve znamení letních, ke konci i tropických teplot, ale nejnižší ranní teploty nebudou ještě klesat pod 8 °C.

V úterý zahalí oblohu mraky

Pondělí odstartuje skoro jasnou až polojasnou oblohou, ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C, odpolední se zastaví na 24 až 28 °C. Večer začne od západu docházet k přibývání oblačnosti a během noci na úterý se už místy vyskytnou přeháňky.

V úterý bude z celého pracovního týdne nejvíce oblačnosti - očekáváme oblačno s přeháňkami a místy se objeví i bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat v intervalu 15 až 11 °C, denní vystoupí na 21 až 25 °C.

Středa bude ve znamení jasné oblohy, ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C, odpolední se zastaví na 23 až 27 °C.

Ve čtvrtek bude největší vedro

Nejteplejším dnem bude čtvrtek s odpoledními teplotami na 26 až 30 °C. Zpočátku dne bude polojasno, postupně až oblačno a místy musíme počítat s přeháňkami nebo bouřkami.

Také v pátek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Odpolední teploty se budou zastavovat na 22 až 26 °C.
Počátek srpna bude ve znamení převážně polojasné oblohy, jen ojediněle s přeháňkami a odpolední teploty se zastaví až na 30 °C.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

Od 18.1.2009 21:00 se k nám přidává server www.VESELYKROKODYL.cz

Návštěvnost

TOPlist

.

-1

-1

-1

-1

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí